Kara, deniz, hava ulaşım araçları ile yılın 12 ayı Göcek’e en konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Çağdaş haberleşme ve sosyal hizmetler sınırsız olanaklarla hizmetinize sunulmaktadır. Göcek Dalaman Uluslararası Hava alanına da 22 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Göcek bir yat sporları ve mavi yolculuk merkezidir. Yat limanı her geçen yıl gelişmektedir. Son yıllarda, Göcek, doğa tutkunları ve farklılık arayan uluslararası yatçılar arasında gittikçe önem ve ün kazanan bir mekân olmuştur. Özellikle Fethiye körfezinde bulunan inci tanesi adalar ve bu inci tanelerini kucaklayan göcek koyu, körfezle yeni tanışanlar için bir “hayal cenneti” yaşatmaktadır.

Göcek’de doğa güzelliklerini 12 ay yaşarsınız. Akdeniz ikliminin etkisindeki bu büyüleyici beldede bahar mart ayında başlar, mayıs ayında yaz sezonuna “Hoş geldin” der. Ekim sonuna kadar doya doya yaz aylarının güzelliğini yaşarsınız. Mart ve Nisan ayları baharla birlikte uyanan doğayı gözlemek açısından ideal zamanlardır. Eko-turizm sezonu bu dönemde açılır. Kış aylarında ortalama sıcaklık 10 derecenin altına kolay kolay düşmez. Yazın sıcaklık 40 dereceye kadar çıkar. Göcek’de dokuz ay denize girmeniz mümkündür.

Göcek’in doğal güzelliklerini ve tarihi dokusunu coğrafi çevresinden ayrı düşünemezsiniz. Anadolu’nun Ege kıyıları koy koy birer efsane güzelliktedir. Yatçılık, doğa sporları, su sporları, müzik, eğlence, gece hayatı, alışveriş ve tarihi dokusu ile Göcek bu güzellikler içerinde bir göz kamaştıran bir pırlantadır.